Počet dovolenkárov
Vyberte dátum príchodu a odchodu
Hľadať

Aktivity v top hoteli Conrad Maldives Rangali Island

Od plávania s morskými korytnačkami a veľrybími žralokmi až po objavovanie opustených ostrovov sme zistili, že na Maldivách sa dá robiť viac, než len ležať na pláži!

Maldivy sú jedným z najkúzelnejších miest, kde sme kedy boli. Je to destinácia, kde nájdete teplú, krištáľovo čistou vodou lemované pláže a niekoľko z najluxusnejších ubytovacích zariadení na svete. Je to miesto, ktoré neustále priťahuje vašu pozornosť a prebudí vaše zmysly pre okolie okolo vás. Je to tajomné, nezvyčajné a úžasne krásne. 

Malá krajina uprostred Indického oceánu pozostáva zo súostrovia tisícov ostrovov; niektoré z nich sú obývané miestnymi obyvateľmi, niektoré úplne opustené, zatiaľ čo iné sú domovom súkromných luxusných rezortov. Jedným z našich najobľúbenejších rezortov z týchto maldivských rezortov je ostrov Conrad Maldives Rangali.

Či už hľadáte dobrodružstvo, relaxáciu alebo jednoducho sa necháte rozmaznávať, Conrad Maldives je jedným z miest, ktoré ponúka všetko. Hoci sme strávili necelý týždeň na Conrad Maldives, podarilo sa nám trochu prijať to, čo táto krásna krajina ponúka. Od plávania s morskými korytnačkami a veľrybími žralokmi, cez plachtenie k opusteným ostrovom až k ochutnávke  tradičných maldivských jedál sme zistili, že Maldivy ponúkajú oveľa viac zážitkov, ako len tráviť celý deň na pláži. 

Ak teda máte záujem robiť viac na Maldivách, než len zdokonaľovať vašu hnedosť, čítajte ďalej a objavte našich 10 najdôležitejších aktivít na Conrad Maldives!

10. Pozorovanie žralokov

Jednou z našich obľúbených denných aktivít bola prechádzka k súkromnému ​​mólu na pozemku Conrad a pozorovať, ako okolo nás plávajú žraloky. Znie to desivo, ale bolo to naozaj cool vidieť také pôsobivé zvieratá zblízka. Ako by to nestačilo, plávali občas popri našom móle manta alebo korytnačka.

9. Plávanie s korytnačkami

Zatiaľ čo sme videli pár korytnačiek z rôznych mól na pozemku, Conrad tiež ponúkol “Korytnačkové Safari” pre tých, ktorí chceli viac zo “šnorchlovacieho zážitku” s týmito špeciálnymi tvormi. Šnorchlovali sme na miesto, kde sme si mysleli, že by sme mohli nejaké nájsť, keď sa zrazu vynorila korytnačka a začala plachtiť okolo nás. Bolo to neuveriteľné, prísť celkom blízko k týmto tvorom! Sú tak jemné a pozoruhodne rýchle! Tento výlet nás priviedol k niekoľkým z najobľúbenejších hotelových šnorchlovacích miest hotela pri hľadaní korytnačiek. Ako dodatočný bonus sme mohli vidieť viac krásy oblasti.

8. Šnorchlovanie pri súkromnom ostrove

Ako snáď viete, sú Maldivy celkom to správne pre vás, ak milujete oceán! Indický oceán je jednou z najrozmanitejších biodiverzít na svete a neuveriteľne čistá voda prispieva k vynikajúcej viditeľnosti. Strávili sme nespočetné hodiny šnorchlovaním na ostrove Conrad, ale zobrať si čln k rôznym miestam je absolútna nevyhnutnosť. Uvidíte rôzne koraly a morské bytosti a rozviniete hlbšie pochopenie pre prírodný zázrak tohto výnimočného miesta.

Keď budete potrebovať prestávku, plávajte jednoducho k pláži. Keď tam dôjdete, chceli by ste sa jednoducho uštipnúť. Lebo ak vážne sedíte na súkromnom ostrove uprostred nikde a ste obklopení neuveriteľným životom v mori, zdá sa toto jednoducho perfektné, aby sa to stalo realitou.

7. Exotické kúpeľné procedúry

Conrad má dva kúpele a my sme využili túto príležitosť tak, že sme pozorovali sériu procedúr pre maldivských domorodcov. Toto bola v podstate lokalizovaná zmes procedúr a liečebných prípravkov, ktoré boli vyvinuté na odťaženie svalov…. atď. Najprv sme boli vydrhnutí zmesou kokosového oleja a morskej soli, potom sme dostali masáž celého tela s kokosovými palicami a ešte viac kokosového oleja … a to všetko s výhľadom na oceán. Ale moja najobľúbenejšia časť? Potom bol vyliaty na moju hlavu kokosový olej a jemne bol vmasírovaný do mojich vlasov. Vážne, len keď si pomyslím na tento moment, striasa ma to ešte stále, je to také dobré! 

6. Ochutnajte miestnu maldivskú kuchyňu

Prvý krát sme boli na Maldivách v roku 2015 a na tejto ceste nám bolo veľmi ťažké pochopiť miestnu kultúru. Keďže krajina sa rozprestiera na tisícoch malých ostrovov, je miestne obyvateľstvo rozdelené do malých skupín, a je tu veľká šanca, že na vašom ostrove nebudú žiť žiadni miestni obyvatelia. Z tohto dôvodu sme nemohli nájsť nikde veľa kultúry. Keď sme si uvedomili, že Conrad organizuje maldivskú noc, boli sme nadšení a využili šancu konečne získať miestny zážitok! Tieto noci sú najnovším konceptom stravovania pre Conrad Maldivy a lokálne inšpirovaný zážitok, ktorý sprostredkuje hosťom chuť, vône, šumy pamätihodnosti a pocit maldivskej kultúry. Môžete si vychutnať miestne jedlá, šaláty, chlieb.

5. Chuťovky v podvodnej reštaurácií

Conrad je domovom viacerých reštaurácií, ale  Ithaa bola nepochybne naším favoritom … a nie nevyhnutne pre jedlo 🙂 Jedno popoludnie sme jedli chuťovky a bubliny, určite sme mali 5-hviezdičkový servis, chuťovky a bubliny boli nádherné.  
Ithaa je pod vodou a steny a stropy sú zo skla – ste úplne ponorený do oceánu a jeho rušného morského obyvateľstva. Je to jedinečný zážitok večerať, zatiaľ čo pozorujete útesové žraloky, ktoré sa vzájomne prenasledujú, zatiaľ čo papagájove ryby popri nás plávajú a tucty ďalších rýb vystreľujú dopredu a dozadu.

4. Koktejlové triedy

Bar Rangali v hoteli Conrad je viac než len miesto na pitie. Grant Collins, celosvetovo uznávaný globálny tvorca kokteilov, vytvoril zábavný a hravý sortiment koktailov inšpirovaných sviežim tropickým prostredím. Jeho nápoje sú variácie  klasických a aperitívnych štýlov zmesí, ktoré obsahujú miestne prísady. Musíme sa naučiť ako vyrobiť jeho dizajnérske pitie, a samozrejme ho potom vychutnať. Bola to dokonalá aktivita pre neskoré popoludnie – posedenie na pláži, výroba fantastických silných kokteilov, keď sa blížil západ slnka, bolo úžasné! Kto hovorí, že sa nemôžete naučiť nič na dovolenke?

3. Odplachtiť a sledovať delfíny

Plavba na pozorovanie delfínov pri zapadajúcom slnku  vyzerala trochu ako klišé, ale keď som to vyskúšal, musím povedať, že to bolo úžasné! Užívať si na plachetnici západ slnka a pritom pozorovať delfínov, je veľmi zábavne! Dokonca aj keď nemáte šancu ich vidieť, je to nádherný čas byť na vode pri západe slnka.

2. Potápanie za veľrybími žralokmi

Plávanie s veľrybím žralokom bolo na našom zozname už niekoľko rokov! Tieto obrovské, jemné krásavice majú niečo tak majestátneho, a my sme obaja boli dychtiví pokúsiť sa ich nájsť a plávať s nimi. Bolo však oveľa ťažšie ich nájsť než sme si mysleli. V deň nášho odchodu nebolo počasie na našej strane a museli sme vzdorovať niekoľkým búrkam a z toho vyplývajúceho počasia, keď sme vyrazili na miesto, kde boli žraloky naposledy videné. Naši sprievodcovia sedeli hore na člne a hľadali obrovské tmavé tiene plávajúce pozdĺž.
Po asi 2 hodinách a niekoľkých neúspešných pokusoch začali sprievodcovia kričať a my sme vedeli čo to znamená. Mali sme asi 3 sekundy na to, aby sme skočili do vody (s výstrojom na šnorchlovanie) a dúfajúc, že sa nám podarí získať pár pohľadov na tieto tvory. Všetko šlo tak rýchlo, a keď sme bojovali s nepokojnou vodou, neboli sme schopní získať žiadne fotografie ani videá. Je to ale v poriadku, pretože tieto neuveriteľné spomienky sa vryli do mojej mysle. Keď si spätne pomyslím, cítim, ako mi srdce ešte stále bije, nával vidieť  niečo také obrovské a hlty slanej vody, ktorú som neustále prehltával. Z určitého hľadiska to bolo niečo pre nás oboch.

1. Uvoľnite sa

O.k., povedali sme, že na Maldivách sa dá aj viac robiť, než len relaxovať – ​​ale priznajme si to – je to neuveriteľná relaxácia na pláži, keď zapadá slnko! Aj keď sme mali dostatok času robiť tieto jedinečné aktivity, museli sme trochu času stráviť v hojdacej sieti a načúvať šumu vĺn.